GUESS wyznacza kierunek ekologicznej, cyrkularnej mody: przedstawia kolekcje Jeans Redesign i Reborn Denim na jesień 2021

Los Angeles, Kalifornia – dzięki kolekcjom Jeans Redesign i Reborn Denim jesień 2021, GUESS staje się wiodącą marką, proponującą kolekcję denimu przyjaznego środowisku, produkowanego w zamkniętym obiegu surowców. Cyrkularna moda jest ideą, według której ubrania i materiały są ponownie przetwarzane i noszone. Obie kolekcje pokazują, jak zaawansowane projektowanie pozwala ekologii i trendom trwać w harmonii.

Kolekcja GUESS x Jeans Redesign powstała według wytycznych inicjatywy Make Fashion Circular fundacji Ellen MacArthur. Jej celem jest kompleksowe podejście do zrównoważonego cyklu życia ubrań: od zastosowanych materiałów przez projektowanie po recykling, gdy produkt przestaje już być noszony. Założenia linii GUESS x Jeans Redesign skupiają się wokół jakości i trwałości, materiałów bezpiecznych dla zdrowia, transparentności działań, zdatności do recyklingu oraz dobrostanu osób, które uczestniczą w jej produkcji.

Projekty wykonano w 100% z organicznej bawełny, przetworzonej w technologii o obniżonym zużyciu wody. W kolekcji zastosowano guziki z ekologicznych tworzyw oraz naszywki na tylnej kieszeni z materiału Jacron, wytwarzanego z odzyskanego papieru i naturalnego kleju. Z projektów całkowicie wyeliminowano metalowe nity, które zastąpiono haftowanymi metkami. Tak powstały wysokiej jakości dżinsowe ubrania, których każdy detal zaprojektowano z myślą o trwałości i długotrwałym noszeniu. Zastosowanie min. 98% naturalnych surowców odnawialnych pozwala na przetworzenie lub biodegradację ubrań, gdy czas ich noszenia dobiegnie końca. 

Jesienią dostępna będzie także kolekcja GUESS Reborn Denim, produkowana ekologicznymi metodami 
z minimum 90% zrównoważonych środowiskowo materiałów. Wykorzystane tkaniny powstały w wyniku recyklingu używanego dżinsu i nadwyżek produkcji odzieżowej. Starannie przetworzono je w piękny, miękki denim, który pozwala ograniczyć emisję odpadów ze świata mody i obniżyć zapotrzebowanie na cenne surowce naturalne. To kultowy styl marki GUESS w całkowicie świeżym wydaniu. 

Obie kolekcje denimowe realizują nowy plan zrównoważonego rozwoju marki – VISION GUESS. To długoterminowa strategia czerpiąca z dziedzictwa firmy, ale napędzana nową energią, troską o planetę i wspólną przyszłość. Łącznie z pozostałymi produktami przyjaznymi środowisku zebranymi pod wspólnym znakiem Smart GUESS, obecna oferta denimu tworzy więcej niż ćwierć globalnej kolekcji marki. To znaczący krok ku osiągnięciu celu: oferty dżinsowej ekologicznej w 75% do roku 2024.

Aby dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju GUESS lub kupić najnowsze modele z kolekcji GUESS x Jeans Redesign lub GUESS Reborn Denim, odwiedź stronę internetową Smart GUESS: www.guess.com/sustainability.