TOMMY HILFIGER PRZEDSTAWIA LIMITOWANĄ KOLEKCJĘ, STWORZONĄ WE WSPÓŁPRACY Z BRYTYJSKIM PROJEKTANTEM RICHARDEM QUINNEM

AMSTERDAM (SIERPIEŃ 2022) – Tommy Hilfiger zapowiada premierę limitowanej kapsułowej kolekcji Tommy Hilfiger X Richard Quinn na jesień 2022. Projekty powstały we współpracy Tommy'ego Hilfigera i cenionego projektanta Richarda Quinna, który w 2018 roku otrzymał pierwszą nagrodę królowej Elżbiety II za zasługi dla brytyjskiego designu.

Kapsułowa kolekcja łączy charakterystyczne dla Quinna odważne wzory i przerysowane kształty z wyjątkowym podejściem Hilfigera do amerykańskiej klasyki. Ubrania powstały na skutek inspiracji stylem punków, sportowców, podróżników, czy cheerleaderek. Jednocześnie, projekty są wyraziste, neutralne płciowo i stanowią celebrację indywidualnego stylu!

Nowy firmowy wzór TH Monogram, który odzwierciedla ducha innowacji w sercu marki TOMMY HILFIGER, w tej kolekcji został zmiksowany z motywem stokrotki, charakterystycznym dla Quinna.

Kurtka bejsbolówka została ozdobiona unikalnymi motywami, które łączą stokrotkę Quinna z uniwersyteckimi symbolami. Tradycyjny, różany wzór pojawia się na wizytowych spodniach, obszernych okryciach wierzchnich i klasycznych projektach wykorzystujących szkocką kratę. Zastosowane luksusowe materiały to między innymi welur z nadrukami, czy gęsto tkany diagonal.

Dziecięca część kolekcji Tommy Hilfiger X Richard Quinn to sześć miniaturowych wersji projektów dla dorosłych. Główne miejsce zajmują funkcjonalne okrycia wierzchnie: dwustronna puchówka w monogram albo kurtka bejsbolówka jakości premium.

„Zawsze inspirowała mnie praca z twórcami, którzy przekraczają granice sztuki, a Richard nie jest wyjątkiem,” mówi Tommy Hilfiger. „Połączyliśmy nasze dwie, skrajne estetyki, by stworzyć buntownicze oblicze nowoczesnego stylu preppy. To zaskakujące i optymistyczne – i odzwierciedla ducha obu naszych marek”.

„Tommy i ja dzielimy tę samą pasję na punkcie wzorów i materiałów. Połączenie naszych wizji w tej współpracy było naturalną, wielką przyjemnością,” mówi Richard Quinn.

Projekty uwieczniono w kampanii wizerunkowej ze zdjęciami autorstwa Adrienne Raquel. Limitowana kolekcja kapsułowa Tommy Hilfiger X Richard Quinn będzie dostępna od 1 września 2022 r. online na tommy.com i w wybranych sklepach TOMMY HILFIGER na całym świecie. Trafi do sprzedaży także w wybranych butikach i domach towarowych, w tym Printemps, Selfridges, KaDeWe, Antonia, Deliberti i Folli Follie.

Przyjaciele i fani marki mogą dołączyć do dyskusji w mediach społecznościowych za pomocą profili @TommyHilfiger i @RichardQuinn.