Kolekcja GUESS ECO SS22 wyznacza kierunek ku zrównoważonej, letniej modzie

GUESS pozostaje liderem w zakresie zrównoważonej mody, innowacji w dywersyfikacji i wykorzystywaniu ekologicznych technologii oraz tkanin. Marka GUESS koncentruje się na zrównoważonym rozwoju, także w tym sezonie zobaczymy nie tylko znakomity, kultowy denim GUESS, ale także zróżnicowaną gamę kolekcji GUESS ECO, w skład której wchodzi cały asortyment - od atrakcyjnej dzianiny po odzież wierzchnią.

GUESS ECO w swojej misji tworzenia mody z poszanowaniem środowiska czerpie z różnych zaawansowanych technologii. To holistyczne podejście stawia na pierwszym miejscu jakość, trwałość i innowacyjność. Wszystkie kolekcje dla mężczyzn, kobiet i dzieci wykorzystują organiczną, pochodzącą z recyklingu bawełnę i naturalne materiały, zmniejszając tym samym zanieczyszczenie środowiska i ilość odpadów. Repreve™ tworzy wydajne włókna z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak plastikowe butelki, a Lenzing™ produkuje przyjazne dla środowiska tkaniny Tencel™ i ECOVERO™, które są szczególnie popularne w kolekcjach dziecięcych. Indigo Flow™ to ekologiczny i bezpieczny dla środowiska proces barwienia tkanin, który pozwala na uzyskanie doskonale wyglądających materiałów przy minimalnym zużyciu wody i odpadów. Technologia EIM jest również wykorzystywana w całym procesie produkcyjnym do mierzenia wpływu na środowisko i identyfikowania obszarów wymagających poprawy, co ma pomóc GUESS w dalszych krokach w kierunku zrównoważonego rozwoju.

GUESS kontynuuje ukierunkowanie każdej kolekcji na bardziej zrównoważoną przyszłość, jednocześnie szanuje dziedzictwo i dokonania marki. Ten kierunek wygląda coraz bardziej obiecująco, ponieważ optymalizujemy modę poprzez ograniczanie odpadów, kontaktujemy się z partnerami i dostawcami, aby zachęcać do przejrzystości i etycznych praktyk, używamy materiałów i procesów pochodzących ze zrównoważonych produkcji oraz angażujemy się w nowe pomysły napędzające prawdziwe zmiany i rozwiązania dla klimatu.

Aby dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju GUESS lub kupić kolekcje ECO GUESS, wejdź na https://sustainability.guess.com/