TOMMY HILFIGER PRZEDSTAWIA: TOMMY JEANS DENIM PROGRESSED

AMSTERDAM, HOLANDIA (LUTY 2023) – Tommy Hilfiger prezentuje następną odsłonę Denim Progressed, projektu TOMMY JEANS.

Jeansy typu baggy, Nowy Jork i hip-hop zawsze zajmowały ważne miejsce w historii TOMMY JEANS. Te wieloletnie powiązania znalazły odzwierciedlenie w 45-elementowej kolekcji, która zawiera nowatorskie modele jeansów i odzieży streetwearowej. Nieoczekiwane rozwiązania i współczesne proporcje ubrań z denimu pozwalają na bezkompromisową autoekspresję.

Kluczowymi elementami kolekcji są fasony jeansów Aiden dla mężczyzn i Daisy dla kobiet. Aiden charakteryzuje się oversize’owym krojem i obniżonym krokiem. Wersja Daisy jest natomiast nisko osadzona na biodrach i ma szeroką nogawkę. Oba kroje czerpią z dziedzictwa stylu preppy marki TOMMY JEANS, któremu dodają nieco współczesnego charakteru. Niezależnie od tego, czy mowa o spodniach baggy, klasycznie prostych nogawkach, mikrospódniczkach czy bomberkach – szeroka oferta denimowych ubrań odgrywa główną rolę w kolekcji. Jeansowe projekty zostały uzupełnione m.in. o wiatrówkę Chicago, koszulki w pasy, szorty i koszulki oraz błyszczące kurtki bomberki i bluzy.

Tłem kampanii są kadry z Nowego Jorku, które oddają charakter tego miasta. Projekty zostały zaprezentowane przez rodowitych nowojorczyków. Fotografie podkreślają stylowe zderzenie estetyk preppy lat 90. i współczesnego hip-hopu. Fotografie Nicka van Tiema powstały na boiskach do koszykówki, w skateparkach, pralniach, na osiedlach i przed sklepami spożywczymi. Miejscach, które jednoznacznie kojarzą się z Nowym Jorkiem.