Christian Lacroix x Regatta Great Outdoors

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii, jedna z najbardziej popularnych marek outdoorowych, Regatta Great Outdoors, nawiązała współpracę ze słynnym francuskim domem mody Christian Lacroix, należącym do francuskiej grupy dóbr luksusowych LVMH. Wspólnie stworzona kolekcja kurtek, płaszczy i akcesoriów Jesień/Zima 2023 będzie dostępna w sprzedaży od września 2023 roku.

Znany z odważnego wykorzystania kolorów i nadruków styl Christian’a Lacroix zostaje tu zestawiony z wieloletnim doświadczeniem marki Regatta, w tworzeniu funkcjonalnych elementów odzieży na każdą pogodę.

W kolekcji składającej się z 27 elementów odzieży, obuwia i akcesoriów dla kobiet oraz mężczyzn znajdziemy długie puchowe płaszcze, kurtki, ovesize’owe kamizelki oraz buty – typowo turystyczne, sportowe, a także stylowe kalosze.

Nawiązując do typowych dla Christian Lacroix oryginalnych kolorów i nadruków, elementy kolekcji dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych – zarówno z nowymi, jak i z odświeżonymi printami, takimi jak Jardin des Hesperides i Selam dla kobiet czy botaniczny Herbier dla mężczyzn czy oryginalny nadruk Malmaison, który jest kluczowym elementem odzieży wierzchniej i akcesoriów. Nadruki z motywami egzotycznych kwiatów czy cukierkowych pasków candy stripe, nadają zabawnego charakteru gamie odzieży stworzonej dla aktywnego spędzania czasu pod gołym niebem.

Regatta to marka odzieży na każdą pogodę, o mocnych parametrach technicznych. Każdy element został zaprojektowany tak, by wodoodporność i oddychalność, którą zapewniają wysokiej jakości tkaniny i ociepliny z recyklingu, łączyły się z wyrazistymi modowymi akcentami typowymi dla odzieży sygnowanej przez dom mody Christian Lacroix.

Maya Fox, dyrektorka ds. produktów marki Regatta mówi: „Kolekcja AW23 Christian Lacroix x Regatta łączy dziedzictwo i doświadczenie obu marek. Jest stylowa, funkcjonalna i współczesna. Niepodważalne doświadczenie marki Regatta w tworzeniu wysokiej jakości odzieży outdoorowej idzie tu w parze z niepowtarzalnymi elementami spod znaku Christian Lacroix”.

Kolekcja Christian Lacroix x Regatta Great Outdoors będzie dostępna na stronie regatta.pl oraz w wybranych sklepach stacjonarnych marki od września br. 
 

Nazwa pliku Pliki do pobrania
Regatta x CLR IP - final.docx Download