GUESS JEANS PREZENTUJE: NOWA ERA DENIMU W KAMPANII Z IRIS LAW

GUESS JEANS rewolucjonizuje branżę odzieżjeansowej z nowym konceptem GUESS AIRWASHTM i przedstawia swoją pierwszą ambasadorkę - modelkę Iris Law.

GUESS JEANS wprowadza na rynek nową, lifestyle’ową markę, stworzoną przez amerykańskiego pioniera w dziedzinie jeansu. Twarzą kampanii, sfotografowanej przez Rafaela Pavarottiego, została angielska modelka i aktorka - Iris Law. GUESS JEANS odkryje szereg talentów, które symbolizować mają przyszłe pokolenia, napędzane świeżą, współczesną wizją, będącą integralną częścią tożsamości GUESS JEANS.

"GUESS JEANS z radością przedstawia Iris Law jako swoją pierwszą ambasadorkę. Iris idealnie odzwierciedla wizerunek ikony - GUESS GIRL, widziany oczami GUESS JEANS. Jej innowacyjne spojrzenie na styl i kobiecość uosabia klasyczne piękno, które od zawsze definiowało markę GUESS." - mówi Nicolai Marciano.

Kampania prezentuje Iris, na tle minimalistycznej scenerii, ubraną w kluczowe elementy kolekcji GUESS JEANS. Zakorzeniona w denimie marka, odwołuje się do amerykańskiej esencji stylu, która stanowi serce dziedzictwa firmy. Modelka ucieleśnia nowoczesną ewolucję brandu, opartą na czterdziestoletniej tradycji. GUESS JEANS wyznacza kierunek rozwoju amerykańskiej branży mody na kolejne cztery dekady.

GUESS JEANS, wprowadzając na rynek nową technologię przetwarzania materiału, odnosi się do swojej pozycji lidera w dziedzinie odzieży jeansowej. GUESS AIRWASHTM to nowoczesna, zrównoważona alternatywa dla stone washingu, tj. prania za pomocą kamieni – techniki, którą bracia Marciano wprowadzili  do świata mody w 1981 roku. Pozwala ona zminimalizować ilość zużytej w procesie wody, zastępując ją w dużej mierze pęcherzykami powietrza. Praktyka eliminuje również konieczność stosowania kamieni pumeksowych i znacząco zmniejsza wykorzystanie energii. Rewolucyjna technologia GUESS AIRWASHTM na nowo definiuje i udoskonala autentyczną modę Zachodniego Wybrzeża. Stworzona we współpracy z firmą Jeanologia, wieloletnim partnerem GUESS, pozostaje wyłączną własnością marki na długi czas.

Oferta GUESS JEANS obejmuje kompletną garderobę, z produktami stworzonymi w technologii AIRWASHTM w roli głównej. Kolekcja debiutuje z ośmioma wariantami efektu sprania, obecnymi na spodniach, koszulach i kurtkach jeansowych. Spodnie dostępne są w trzech fasonach dla kobiet (skinny, mom jeans, proste ze średnim stanem) i czterech dla mężczyzn (skinny, slim, straight, relaxed). Inaugurująca linia przedstawia nowoczesną interpretację kultowych wzorów GUESS z lat 80. i 90. Znajdziemy tu klasyczne elementy, takie jak t-shirty, bluzy z kapturem, bomberki i puchowe kurtki w nowej, udoskonalonej odsłonie, stworzone w duchu charakterystycznego, kalifornijskiego luzu, który tak zachwycił braci Marciano po ich przybyciu do Stanów Zjednoczonych w 1978 roku.

Ubrania, zmodernizowane pod względem kroju, ozdobione zostały graficznymi, archiwalnymi emblematami i nasycone kulturowymi oraz subkulturowymi skojarzeniami, będącymi synonimem GUESS. Znajdziemy tu nawiązania do kultowych, czarno-białych kampanii z lat 80. oraz do kultury hip-hop'owej, która wywarła wpływ na markę na początku lat 90-tych. Wszystkie elementy kolekcji wykonane zostały z materiałów organicznych lub pochodzących z recyklingu, prezentując współczesne podejście marki, skoncentrowane na zrównoważonej produkcji i autentycznej modzie.  W latach 80. XX wieku firma GUESS uczyniła jeans modnym. W latach 20. XI wieku GUESS JEANS czyni go zrównoważonym. Ubrania z nowej kolekcji dostępne będą w przystępnych cenach. Spodnie jeansowe kosztować będą 89,00 EUR.

Podejście marki znajduje swoje odzwierciedlenie w wizji Nicolaia Marciano, pełniącego funkcję Creative Director w GUESS JEANS. Urodzony w 1996 roku, swoje młodzieńcze lata spędził na szkoleniu w rodzinnej firmie pod okiem ojca. W 2016 roku zainicjował współpracę z artystą A$AP Rockym. GUESS JEANS jest pierwszym komercyjnym projektem Nicolaia Marciano w jego szerszej roli jako Chief New Business Development Officer GUESS. 42 lata po spopularyzowaniu przez markę metody stone washingu, nowa, oparta na innowacyjnej technologii linia, wprowadza GUESS JEANS w erę zrównoważonego rozwoju.

GUESS JEANS debiutuje na rynku globalnym z rewolucyjną technologią GUESS AIRWASHTM i przedstawia nową twarz marki, Iris Law.

Debiutancka kolekcja GUESS JEANS dostępna będzie na całym świecie od wtorku 21 maja, na stronie internetowej www.guessjeans.com oraz w pierwszym z nowej sieci flagowych sklepów GUESS JEANS, którego otwarcie nastąpi tego samego dnia w Amsterdamie.