NOWA KOLEKCJA TOMMY HILFIGER ADAPTIVE FUNKCJONALNA MODA PROJEKTOWANA SPECJALNIE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

AMSTERDAM, NIDERLANDY (MARZEC 2021) – marka TOMMY HILFIGER, przedstawia kolekcję Tommy Hilfiger Adaptive na wiosnę 2021. To innowacyjna linia projektowana z myślą o dzieciach i dorosłych żyjących z niepełnosprawnością.

Codzienne ubrania , wzbogacono o funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają samodzielne zakładanie – takie jak magnetyczne zapięcia oraz fasony dostosowane do protez lub pozycji na wózku. Starannie przemyślany design połączono ze słynnym stylem TOMMY’ego: amerykańską klasyką z „twistem”, znanym ze wszystkich kolekcji marki dla kobiet, mężczyzn i dzieci. „Kolekcje Tommy Hilfiger Adaptive zrewolucjonizowały świat ubrań dla osób z niepełnosprawnościami. Pozwalają wszystkim korzystać z niezależności i zachęcają do wyrażania siebie poprzez styl,” mówi projektant Tommy Hilfiger. „Ubieranie się to czynność, która dodaje pewności siebie i pozwala nam czuć się dobrze przez cały dzień. Powinno sprawiać radość – każdemu!”. Ponad miliard osób na świecie żyje z niepełnosprawnością, a wciąż są pomijani przez świat mody.

TOMMY HILFIGER ambitnie mierzy się z tą nierównością na rynku. Pragnie zmienić branżę odzieżową na lepsze i stać się pierwszą globalną marką modową, która przystosowuje projekty z głównych kolekcji do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Linia Tommy Hilfiger Adaptive wystartowała w Stanach Zjednoczonych jesienią 2017 roku. Obecnie jest dostępna także w Europie, Japonii, Australii, oraz na tommy.com. W kampaniach Tommy Hilfiger Adaptive od zawsze występuje różnorodne grono osób żyjących z niepełnosprawnością. Obsadę nowego sezonu tworzą: olimpijska kolarka Kristina Vogel, paraolimpijczyk Rheed McCracken, paraolimpijska pływaczka i biegaczka Haven Shepherd, były futbolista Isaiah Pead, paddleboardzista Jonas Letieri, modelka Ashley Young, model Teddy B. i siostry-modelki Mila i Elora. Tommy Hilfiger Adaptive jest jedną z realizacji misji marki TOMMY HILFIGER, by tworzyć modę, która nic nie marnuje i jest otwarta na wszystkich. Ambitny cel jest siłą napędową firmy, która ewoluuje, by stać się inkluzywną i całkowicie dostępną marką dla każdego fana i każdej fanki stylu TOMMY’ego. Kolekcja Tommy Hilfiger Adaptive wiosna 2021 będzie dostępna online na tommy.com i w wybranych sklepach internetowych już w marcu.

TOMMY HILFIGER ADAPTIVE WYWIAD Z TOMMY HILFIGEREM

 1. Dlaczego kolekcja Tommy Hilfiger Adaptive jest dla Ciebie tak ważna?
  Jako tata dzieci ze spektrum autyzmu mogłem bezpośrednio doświadczyć tego, jak trudne jest dla nich ubieranie. Wybór stroju i zakładanie ubrań każdego dnia powinno być przyjemnością – nie przykrym obowiązkiem. Każdy zasługuje na niezależność i dobre samopoczucie.
 2. Jakie były początki kolekcji Tommy Hilfiger Adaptive?
  Wszystko zaczęło się od chłopca, który bardzo chciał nosić dżinsy do szkoły. Żyje z dystrofią mięśniową, więc guziki i suwaki były dla niego wyzwaniem, a nogawki nie mieściły jego ortez. Usłyszeliśmy, że jego mama nocami wszywała w spodnie zapięcia na rzepy, a w przerwie na lunch jeździła do szkoły, by pomóc synowi skorzystać z łazienki. Wszystko po to, aby mógł nosić dżinsy jak swoi koledzy. To było dla nas oczywiste: musieliśmy coś z tym zrobić.
 3. Jakie wyzwania napotykacie przy projektowaniu dla osób z niepełnosprawnością?
  Jako pierwsza designerska marka z kolekcją dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością, musieliśmy już na początku bardzo wiele się nauczyć – także na błędach. Dowiedzieliśmy się o kilku sprawdzonych rozwiązaniach na rynku, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że musimy pójść krok dalej. Każda niepełnosprawność wymaga innego podejścia, na przykład: projektując dla osoby korzystającej z wózka musimy inaczej zaplanować suwaki, guziki i kieszenie. Nasze podejście do kolekcji Adaptive jest naprawdę szerokie: tworzymy innowacje, by mogły pomóc jak największej liczbie osób. Pragniemy rozwijać się jeszcze bardziej, by oferować modę dostępną dla wszystkich w naszej społeczności.
 4. Jaka filozofia napędza tę kolekcję?
  Zawsze chciałem stworzyć globalną markę stylu życia dla każdego. Kolekcje Adaptive są częścią realizacji mojego marzenia, by umożliwić wszystkim dzieciom i dorosłym wyrażanie siebie przez modę. W przyszłości będziemy tylko bardziej rozwijać się w tym kierunku.
 5. Co było inspiracją przy projektowaniu kolekcji?
  Choć linia Tommy Hilfiger Adaptive wykorzystuje wyjątkowe rozwiązania, to ta sama moda, którą znajdziesz w każdej z naszych kolekcji. Właśnie to jest niesamowite! Patrząc na te produkty nigdy nie domyślisz się, że coś je wyróżnia. Równość stylu jest dla mnie bardzo ważna: aby każdy mógł wyglądać modnie i stylowo.
 6. Jak wygląda projektowanie kolekcji Adaptive?
  Zaczynamy od naszego rozpoznawalnego stylu: amerykańskiej klasyki z „twistem”. Wszystkie projekty łączy estetyka, kreatywność i jakość. Następnie każde rozwiązanie Adaptive wynika z konkretnych potrzeb: urządzamy obszerne konsultacje i grupy fokusowe, które dostarczają nam bezcennych informacji. Nasz magnetyczny suwak – który oczekuje na patent – był projektowany dla osób posługujących się jedną ręką, ale szybko stało się oczywiste, że łatwy w użyciu zamek to idealne rozwiązanie dla wszystkich.
 7. Jak myślisz, jak świat mody radzi sobie z wezwaniem do większej inkluzywności?
  W historii naszej branży widzieliśmy, jak wielki wpływ na modę może mieć inkluzywność. Zwrócenie uwagi na marginalizowane społeczności pozwala przełamać wiele barier i uprzedzeń, a tym samym tworzyć fundament bardziej otwartego świata. Wielkie zmiany w każdej dziedzinie wymagają czasu, zawsze jednak czuliśmy się pionierami. Będąc globalną marką , to na nas spoczywa odpowiedzialność, by przecierać szlaki tam. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy tworzyć świat dostępnej mody Adaptive.
 8. Jak linia Tommy Hilfiger Adaptive wpisuje się w kulturę Twojej marki?
  Nieustannie szukamy nowych sposobów, by nasza marka była bardziej dostępna, różnorodna i demokratyczna. Tommy Hilfiger Adaptive to kwintesencja tych wartości. Czy to rozbudowując gamę rozmiarów dla różnorodnych typów sylwetek, czy tworząc więcej neutralnych płciowo projektów – w każdym sezonie coraz bardziej realizujemy naszą misję, by tworzyć bardziej otwartą, wygodną i przyjemną modę dla wszystkich.