COS OTWIERA PIERWSZY SKLEP W CENTRUM HANDLOWYM WESTFIELD ARKADIA W WARSZAWIE

W piątek, 14 czerwca, marka COS otworzyła swój pierwszy salon w warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia. Sklep, zaprojektowany we współpracy twórców marki ze specjalistami ds. aranżacji wnętrz i zrównoważonego rozwoju, prezentuje kolory, faktury i materiały, dobrane zgodnie z zasadami projektowania cyrkularnego.

Sklep zajmuje powierzchnię 492 m². Znajdują się w nim szafy i witryny wykonane z samoodnawialnego bambusa, jednej z najszybciej rosnących roślin na świecie, a także regały z recyklingowanych materiałów firmy Smile Plastics. Płytki podłogowe również zostały wykonane w 90% z surowców pochodzących z recyklingu. Do stworzenia wełnianych dywanów Kasthall wykorzystano nadmiar przędzy produkcyjnej, a technika ręcznego tkania i pozwoliła na ograniczenie ilości odpadów w procesie ich powstawania. Stoły z papier-mâché i sklejki zostały wykonane ręcznie przez firmę Paper Factor.

Wnętrze sklepu harmonijnie łączy elementy vintage z nowoczesnym wyposażeniem. W głównej części wypoczynkowej znajdują się fotele Alky marki Giancarlo Piretti oraz sofa Eave firmy Audo, które cechują się ergonomicznym designem i organicznymi, prostymi liniami. Ręcznie tapicerowane leżanki i siedziska od NOR11 zestawiono z ciemnym drewnem i nowoczesnymi meblami w przymierzalniach. Całość dopełniają kinkiety i lampy stołowe Bon Bon w cukierkowych kolorach, autorstwa Helle Mardahl, zapewniając ciepłe i przytulne oświetlenie w całym sklepie.

Nowy salon wraz z otwarciem prezentuje kolekcje odzieży męskiej i damskiej na sezon Wiosna - Lato 2024.