GUESS Europe otwiera Guess Z Lab we współpracy z Lifestyle-Tech Competence Center i Microsoft

W ramach stowarzyszenia Lifestyle-Tech Competence Center, GUESS Europe nawiązuje współpracę z międzynarodowymi uniwersytetami i firmą Microsoft. Celem strategicznego projektu jest transformacja procesu tworzenia mody przez innowacje i ścisłą współpracę z przedstawicielami Pokolenia Z.

Bioggio, Szwajcaria, 20 maja 2021 r. - GUESS Europe, Lifestyle-Tech Competence Centre (LTCC) i Microsoft z dumą ogłaszają uruchomienie GUESS Z Lab: innowacyjnego projektu współpracy z przedstawicielami Pokolenia Z. Pierwsze warsztaty w ramach inicjatywy, z udziałem 32 studentów z uniwersytetów USI i SUPSI w Ticino, odbyły się wczoraj w siedzibie GUESS Europe w Bioggio. Drugie spotkanie, w którym udział wezmą także studenci z innych państw, będą miały miejsce jesienią. W 2022 r. planowany jest także potencjalny start dedykowanej projektowi platformy cyfrowej. Zamiarem GUESS Europe jest otwarcie się na młodych klientów, słuchanie ich i bezpośrednią wymianę pomysłów. Generacja Z, czyli osoby urodzone w latach 1996–2010, jest jednym z największych pokoleń w historii i obejmuje około 30% światowej populacji. „Szukaliśmy projektu, który połączyłby nas z kluczową grupą obecnych i przyszłych odbiorców. Chcieliśmy zrobić to w innowacyjny sposób – naturalny dla użytkowników cyfrowego świata, do których pragniemy dotrzeć” – komentuje Paul Marciano, Dyrektor Kreatywny GUESS?, Inc. „Chcemy, aby projekt Guess Z Lab miał formę dialogu. Wiemy, że dzięki jego uczestnikom uzyskamy niezwykle cenne spostrzeżenia, ale pragniemy też pokazać im, czym jest świat biznesu oraz jak budować, pozycjonować i rozwijać markę”.

Guess Z Lab to jeden z pierwszych projektów stowarzyszenia Lifestyle-Tech Competence Center, założonego m.in. przez firmę GUESS. Celem inicjatywy jest współtworzenie doświadczeń i produktów, które przemawiają do tego pokolenia klientów. Studenci wraz z pracownikami marki GUESS: menedżerowie marketingu, sprzedaży, e-commerce i reklamy, wspólnie ze studentami będą omawiać i wprowadzać w życie pomysły według metod design thinking. 

„Stowarzyszenie LTCC powstało z myślą o rozwijaniu lokalnych kompetencji. Projekt zrealizowany we współpracy z uniwersytetami w Ticino pozwala nam nawiązać kontakt z przedstawicielami Pokolenia Z, a także zapoznawać ich z realiami budowania i pozycjonowania marki,” komentuje Carlo Terreni, prezes LTCC. „Każda marka, która planuje budować relację z młodymi klientami, musi otworzyć się na Pokolenie Z i aktywnie z nim współpracować: uczyć się, co przyciąga klientów, a także wspierać młodzież w ich przyszłych karierach. Misją LTCC jest wspieranie takich inicjatyw w firmach o ugruntowanej pozycji poprzez współpracę ze światem big tech, a w tym przypadku także bezpośrednio z klientami”.

Guess Z Lab to także udostępnienie studentom wiedzy o branży mody, staże w siedzibie marki oraz wsparcie w tworzeniu prac dyplomowych. Pierwsze warsztaty zrealizowano z uczelniami USI i SUPSI w Ticino. Jesienią planowane jest rozpoczęcie międzynarodowej współpracy ze studentami z  Polski, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. 

„To było bardzo ciekawie aby móc zobaczyć, jak marka modowa podchodzi do projektowania produktów i tego, co należy wziąć pod uwagę podczas takiego procesu, poza gustem i kreatywnością. Dodatkowo pobudziło to do wcielenia się w potencjalnego klienta marki dostarczając pomysły, które mogą być wykorzystane przy tworzeniu kolejnych kolekcji.” mówi Sofia Lannucci, studentka Digital Fashion Communication w USI. „Już w jeden dzień tak wiele się nauczyłam. Nie mogę się doczekać, by sprawdzić, co jeszcze odkryję”.


„Chętnie wspieramy współpracę między biznesem, a środowiskiem akademickim, która pozwala naszym studentom odkrywać innowacyjne projekty z pierwszej ręki prowadzone przez wiodących graczy z branży modowej, takich jak Guess ”, mówi dr. Nadzeya Kalbaska, Koordynator Akademicki z Master in Digital Fashion Communication, oferowany jako podwójny dyplom przez USI (Lugano) i Paris 1 Pantheon University (Paryż, Francja).

Cyfrowe rozwiązania

Naszą ambicją jest, by w 2022 roku uruchomić unikalną cyfrową platformę, która pozwoli na kontynuację międzynarodowego dialogu z Pokoleniem Z. „Jako współtwórca stowarzyszenia LTCC, Microsoft od samego początku był zaangażowany wraz z naszymi szwajcarskimi i włoskimi zespołami w tworzenie nowych cyfrowych projektów, które wyznaczą kierunek branży lifestyle'owej” - skomentował Andrew Reid, Head of Startups at Microsoft Switzerland.. „Jesteśmy podekscytowani, że możemy wykorzystać nasz technologiczny know-how w cyfrowym rozwoju projektów w roku 2022,” skomentował Luca Callegari, Enterprise Solution Lead Microsoft Italy.